Biblioteczka

W centrach EducationUSA możesz bezpłatnie skorzystać z wielu przydatnych materiałów, które pomogą ci w przygotowaniu aplikacji na studia w USA.

W centrach EducationUSA możesz bezpłatnie skorzystać z wielu przydatnych materiałów, które pomogą ci w przygotowaniu aplikacji na studia w USA. Na tej stronie znajdziesz informacje o materiałach dostępnych w centrum EducationUSA działającym przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie.

Jakie materiały są u nas dostępne?

Znajdziesz u nas książki przygotowujące do aplikowania na studia w USA, podręczniki do testów językowych oraz egzaminów na studia undergraduate i graduate. Spis wszystkich książek oraz ich dostępność można znaleźć na stronie fulbright.librarika.com. Mamy też mnóstwo zasobów elektronicznych: baz danych, wyszukiwarek oraz przydatnych artykułów.

Jak można skorzystać z materiałów?

Ze wszystkich materiałów można skorzystać nieodpłatnie na miejscu lub wypożyczyć na 30 dni (pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł za jedną książkę, płatna wyłącznie odliczoną gotówką).

Żeby skorzystać z biblioteczki umów termin emailowo: [email protected] lub telefonicznie: 22 10 100 43.

Regulamin

 1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Nie musisz mieć ukończonych 18 lat.
 2. Korzystanie z naszych książek i materiałów jest bezpłatne. Jeśli chcesz wypożyczyć książki do domu, pobierzemy od ciebie kaucję w wysokości 50 zł/książka. Kaucję dostaniesz z powrotem, kiedy oddasz wypożyczone książki.
 3. Są tylko dwa przypadki, kiedy możemy zatrzymać kaucję:
  • Książka jest wyraźnie zniszczona, a wcześniej nie była (popisana długopisem, wydarte strony, zalana itp.) Nie dotyczy to zwykłych śladów używania. W ciągu ostatnich paru lat ani razu nie zatrzymaliśmy kaucji z powodu zniszczenia książki, więc nie bój się normalnie z niej korzystać.
  • Minęły 2 miesiące od terminu zwrotu książki, a ty się z nami wcześniej nie skontaktowałeś(aś).
 4. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na czas 1 miesiąca (30 dni). Jeśli po tym czasie książki są ci nadal potrzebne, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – jeśli nikt nie czeka na nie w kolejce, przedłużymy ci termin zwrotu o kolejne 30 dni.
 5. Kaucję można zapłacić wyłącznie gotówką. Nie mamy możliwości wydać reszty, dlatego prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

  Lokalizacja

  Jesteśmy w biurze Fulbright Poland przy ul. Emilii Plater 28 (1 piętro).

  Czy jest możliwość wypożyczenia książek z wysyłką?

  Może bliżej twojego miejsca zamieszkania jest American Corner, gdzie również można wypożyczyć książki: https://educationusa.pl/kontakt?

  Możemy wysłać do ciebie książki, ale będzie się to wiązało z pokryciem kosztów przesyłki oraz odesłaniem do nas książek (dowolną metodą) również na własny koszt. Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości, napisz do nas na [email protected].

  Related Posts