Studia graduate

W ramach studiów graduate, można zdobywać różnego rodzaju tytuły Masters (tytuł magistra) albo Doctorate (odpowiednik polskiego tytułu doktora). Tego typu programy są oferowane na większych uczelniach zarówno stanowych jak i prywatnych.

Programy Masters trwają od roku do trzech lat. Aby ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie należy najpierw uzyskać tytuł Bachelor. Dostępne są różne programy magisterskie, np. : Masters of Arts (np. MA in political science), Masters of Science (np. MS in Journalism), Masters of Business Adminstration (MBA), czy Artistic Diploma (np. AD in Opera Studies).

Programy doktoranckie mogą zajmować średnio od trzech do pięciu (ale i dłużej) lat. Można do nich przystąpić zarówno po ukończeniu studiów magisterskich, jak i bezpośrednio po ukończeniu studiów undergraduate typu Bachelor. Po ukończeniu studiów doktoranckich uzyskuje się tytuł Ph.D. (Doctor of Philosophy).

Studia, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji w konkretnym zawodzie, tzw. professional studies, do których zaliczają się m.in. czteroletnie studia medyczne kończące się tytułem MD, trzyletnie studia prawnicze kończące się tytułem JD, roczne studia prawnicze kończące się tytułem LLM oraz dwuletnie studia MBA, podlegają oddzielnym regulacjom. W celu uzyskania szerszych informacji na ich temat zapraszamy do przypisanych im zakładek.

Nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie? Coś jest niezrozumiałe? Daj nam znać, uzupełnimy informacje!

Powiązane wpisy

1 2
Scroll to Top