EducationUSA Academy

Chcesz spędzić wakacje na amerykańskim kampusie w otoczeniu uczniów z całego świata? Weź udział w EducationUSA Academy! Celem programu, wspieranego przez amerykański Departament Stanu, jest stworzenie międzynarodowej sieci młodych ludzi, świadomych możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych oraz przygotowanych do aplikowania na amerykańskie uczelnie.

Na czym polega EducationUSA Academy?

Grupy 20-40 uczniów z całego świata kwaterowane są na kampusach wybranych amerykańskich uczelni (listę uczelni, które biorą udział w programie znajdziesz na stronie edUSAacademy.org). Przez 4 tygodnie poznają tajniki aplikowania na amerykańskie uczelnie, uczą się angielskiego (20 godzin tygodniowo) i biorą udział w wizytach studyjnych na uniwersytetach. Dodatkowo organizowanych jest mnóstwo wydarzeń kulturalnych i wycieczek, które zaznajamiają uczestników z amerykańską kulturą. Ponieważ wszyscy uczestnicy są niepełnoletni, cały czas przebywają pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Kto może wziąć udział?

Uczniowie, którzy w chwili wyjazdu mają 15-17 lat i znają język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Każdy z uniwersytetów określa własny sposób oceny umiejętności językowych, proces aplikacji oraz termin zgłoszeń.

Ile kosztuje udział w programie?

Cena udziału, która zawiera koszty czesnego, książek, materiałów naukowych, zakwaterowania i wyżywienia, ubezpieczenia zdrowotnego oraz wszystkich atrakcji (w tym wycieczek i zwiedzania kampusów) to około 4000- 6000 USD.

Więcej informacji:

Scroll to Top