Wyszukiwarki uczelni

Jak znaleźć odpowiednią uczelnię? Skorzystaj z wyszukiwarek!

Istnieje wiele różnych wyszukiwarek, które mogą pomóc ci w znalezieniu odpowiedniej uczelni. Żadna z wyszukiwarek nie pokaże wszystkich dostępnych szkół, dlatego polecamy przetestować kilka różnych, i wybrać takie, z których najwygodniej ci się korzysta.

studyinthestates.dhs.gov

Ta wyszukiwarka uczelni prowadzona jest przez rząd amerykański. Nie ma zbyt wielu kryteriów wyszukiwania (po nazwie, lokalizacji i typie oferowanych studiów), ale warto z niej skorzystać, żeby upewnić się, czy uczelnia, na którą chcesz aplikować jest SEVP-approved. Jeśli nie możesz jej znaleźć w tej wyszukiwarce, możesz mieć problem z uzyskaniem wizy studenckiej.

collegescorecard.ed.gov

Kolejna wyszukiwarka prowadzona przez rząd amerykański. Pokaże Ci informacje związane z finansowym aspektem wyboru uczelni. Sprawdzisz tutaj ile kosztują studia na wybranej uczelni oraz jakich zarobków możesz się spodziewać po ukończeniu wybranego kierunku studiów.

bigfuture.collegeboard.org

Jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek, umożliwia wyszukiwanie uczelni po wielu różnych kryteriach, np. oferowanych kierunkach studiów, klubach studenckich, dostępnych stypendiach czy wymaganiach wobec kandydatów. Żeby w pełni skorzystać z jej możliwości, trzeba założyć konto.

Pozostałe wyszukiwarki:

Related Posts