Program FLEX

Program FLEX to całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA program wymiany dla uczniów szkół średnich.

Program FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program, to całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA program wymiany dla uczniów szkół średnich. Program FLEX działa w Polsce od 2015 roku.

Uwaga: Organizatorem Programu FLEX w Polsce jest fundacja American Councils, nie EducationUSA! Wszystkie informacje niezbędne do złożenia wniosku znajdują się na stronie organizatora. 

Na czym polega program FLEX?

Dzięki programowi uczniowie szkół średnich z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. To nie tylko okazja do poznania amerykańskiej kultury, ale także do przybliżenia Amerykanom wiedzy o swoim ojczystym kraju. Uczestnicy wracają do domu zmotywowani i zainspirowani, żeby dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami i pozytywnie wpływać na swój kraj i społeczność.

Kto może wziąć udział w Programie FLEX?

 • Rekrutacja uczestników do programu FLEX oparta jest o kryteria merytoryczne, bezpłatna oraz otwarta dla wszystkich spełniających wymagania formalne.
 • Na program FLEX wyjeżdża się na wizie J-1, czyli musisz spełnić wymagania, żeby ją otrzymać. Nie możesz mieć amerykańskiego obywatelstwa ani zielonej karty.
 • Wnioski do programu FLEX składa się w kraju, którego jest się obywatelem, czyli żeby wyjechać z Polski musisz mieć polskie obywatelstwo.
 • Wniosek o udział w programie składa się w pierwszej, drugiej lub trzeciej klasie szkoły średniej. Trzeba spełnić też kryterium wiekowe. Zajrzyj na stronę konkursu, żeby sprawdzić aktualne kryteria wiekowe.
 • Nie musisz perfekcyjnie mówić po angielsku, wystarczy, że znasz go w stopniu komunikatywnym.​
 • Osiągasz przynajmniej dobre wyniki w nauce.​

  Co obejmuje Program FLEX?

  Program FLEX jest w pełni finansowany przez Departament Stanu USA i pokrywa między innymi takie koszty jak opłaty szkolne, zakwaterowanie i wyżywienie, bilety lotnicze, ubezpieczenie medyczne oraz kieszonkowe.

  Jak można zgłosić się do programu?

  Organizatorem Programu FLEX w Polsce jest fundacja American Councils. Wszystkie informacje niezbędne do złożenia wniosku znajdują się na stronie organizatora. 

  Related Posts