Wyszukiwarki stypendiów na studia undergraduate

Skorzystaj z wyszukiwarek, żeby rozeznać się, jakie stypendia mogą być dostępne na wybrane uczelnie lub kierunki studiów, oraz czy są jakieś stypendia spoza uczelni, na które się kwalifikujesz.

Najlepszym, najbardziej aktualnym i rzetelnym źródłem informacji o dostępnych stypendiach jest strona wybranej uczelni. Możesz też skorzystać z wyszukiwarek, żeby rozeznać się, jakie stypendia mogą być dostępne na wybrane uczelnie lub kierunki studiów, oraz czy są jakieś stypendia spoza uczelni, na które się kwalifikujesz. W tym artykule prezentujemy kilka wybranych wyszukiwarek, które naszym zdaniem są wiarygodne i przydatne.

Korzystając z wyszukiwarek pamiętaj, że żadna wyszukiwarka nie pokaże ci wszystkich dostępnych stypendiów, informacje mogą być już nieaktualne, lub stypendium, które znajdziesz może nie być dostępne dla studentów międzynarodowych.

Na wiele stypendiów, zwłaszcza zewnętrznych, aplikuje się z rocznym lub półrocznym wyprzedzeniem, dlatego zrób rozeznanie zanim jeszcze złożysz wniosek na studia!

Wyszukiwarka stypendiów EducationUSA
educationusa.state.gov/find-financial-aid

Na pierwszym miejscu polecamy naszą wyszukiwarkę, ponieważ pokaże ci wyłącznie stypendia które mogą otrzymać studenci międzynarodowi. Nie ma tutaj zbyt wielu kryteriów wyszukiwania – możesz zaznaczyć poziom studiów oraz stan, w którym chciał(a)byś studiować. Ustawiając pole „Location” jako Poland zobaczysz krótką listę stypendiów specjalnie dedykowanych osobom z Polski – to nie są wszystkie stypendia, na jakie się kwalifikujesz! Większość stypendiów w wyszukiwarce jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od narodowości. Oferty dostępne w tej wyszukiwarce są weryfikowane przez EducationUSA, więc nie musisz obawiać się oszustw stypendialnych. Nie trzeba się rejestrować, żeby skorzystać z wyszukiwarki.

Wyszukiwarka Funding US Study
fundingusstudy.org

Dzięki tej wyszukiwarce również możesz sprawdzić stypendia dostępne dla studentów międzynarodowych. Możesz również wyszukiwać po stypendiach na konkretne kierunki studiów, po lokalizacji uczelni oraz po nazwie organizacji sponsorującej. Tutaj również jest możliwość wyszukania stypendiów po kraju pochodzenia ucznia, ale szukając w ten sposób możesz pominąć stypendia, które są dostępne dla wszystkich. Oferty dostępne w tej wyszukiwarce są weryfikowane przez Institute of International Education (IIE), organizację współpracującą z amerykańskim Departamentem Stanu m. in. przy Programie Fulbrighta, więc nie musisz obawiać się oszustw stypendialnych. Warto też zajrzeć na wyszukiwarkę programów administrowanych przez IIE: iie.org/en/Programs, ponieważ tam również można znaleźć oferty stypendialne. Nie trzeba się rejestrować, żeby skorzystać z wyszukiwarki.

Wyszukiwarka od Collegeboardu dedykowana jest wyłącznie studiom undergraduate. Jest tutaj bardzo dużo różnych kryteriów, które pomogą ci zawęzić poszukiwania tylko do stypendiów, na które się kwalifikujesz. Oferty dostępne w tej wyszukiwarce są weryfikowane przez Collegeboard, więc nie musisz obawiać się oszustw stypendialnych. Nie trzeba się rejestrować, żeby skorzystać z wyszukiwarki.

Wyszukiwarka International Student
internationalstudent.com/scholarships

Ta wyszukiwarka zawiera wyłącznie stypendia dla studentów międzynarodowych. Możesz zawęzić wyniki po kierunku studiów oraz kraju pochodzenia. Nie trzeba się rejestrować, żeby skorzystać z wyszukiwarki. Nie wiemy, według jakich kryteriów weryfikowane są dodawane tutaj stypendia, więc uważaj na podejrzanie wyglądające oferty.

Wyszukiwarka Fastweb
fastweb.com

Fastweb to wyszukiwarka z bardzo dużą liczbą ofert stypendialnych, ale żeby móc korzystać z filtrów, trzeba założyć bezpłatne konto. Uważnie zapoznaj się z polityką prywatności zanim podasz tam swoje dane. Są tutaj oferty przede wszystkim dla studentów amerykańskich, więc upewnij się, że kwalifikujesz się na stypendium, które cię zainteresowało. Nie wiemy, według jakich kryteriów weryfikowane są dodawane tutaj stypendia, więc uważaj na podejrzanie wyglądające oferty.

Wyszukiwarka Cappex
cappex.com/scholarships

Cappex to również wyszukiwarka z bardzo dużą liczbą ofert stypendialnych, która wymaga założenia bezpłatnego konta. Uważnie zapoznaj się z polityką prywatności zanim podasz tam swoje dane. Są tutaj oferty przede wszystkim dla studentów amerykańskich, więc upewnij się, że kwalifikujesz się na stypendium, które cię zainteresowało. Nie wiemy, według jakich kryteriów weryfikowane są dodawane tutaj stypendia, więc uważaj na podejrzanie wyglądające oferty.

Related Posts