Facebook Polska Twitter USA YouTube Info na stronie Education USA

Program Mentoringowy

Program Mentoringowy EducationUSA

Marzysz o studiach w USA? Chcesz, aby ktoś bardziej doświadczony poprowadził Cię przez proces ubiegania się o przyjęcie na amerykańską uczelnię? Zgłoś się do programu mentoringowego Ambasady USA w Warszawie, Konsulatu USA w Krakowie i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, w którym absolwenci uczelni amerykańskich wesprą Cię swoim doświadczeniem!

Nabór do tegorocznej edycji programu został zamknięty.

O PROGRAMIE

Program Mentoringowy EducationUSA jest bezprecedensowym i prestiżowym programem, w którym polscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów wspierają radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Udział w programie jest bezpłatny.

Dzięki temu programowi nie będziesz sam w procesie ubiegania się o studia w Stanach!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

 • Uczniowie klas I i II liceum lub klas I-III technikum myślący o kontynuacji nauki na studiach undergraduate w USA w roku akademickim 2017-2018
 • Studenci uczelni wyższych myślący o kontynuacji nauki na studiach graduate (magisterskich lub doktoranckich) w USA w roku akademickim 2017-2018

CZAS TRWANIA PROGRAMU

Początek programu zaplanowano na 1 lutego 2016 r. Mentorzy będą Wam służyć radą przez cały rok, aż do momentu złożenia aplikacji na Waszą wymarzoną uczelnię.

ZAKRES I FORMA WSPARCIA

Mentorzy będą wpierać studentów objętych Programem przede wszystkim dzieląc się swoim osobistym doświadczeniem. Mogą pomagać w wyborze uczelni oraz programu, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych (np. czytając i dając cenne uwagi nt. „statement of purpose” lub innych elementów aplikacji), korespondencji z uczelniami (pomoc w formułowaniu maili), oszacowaniu kosztów pobytu i zidentyfikowaniu potencjalnych źródeł finansowania studiów. Rolą Mentora nie jest sporządzanie dokumentów aplikacyjnych, a jedynie ich ocena.

Przewidujemy, że większość komunikacji z podopiecznymi będzie odbywać się zdalnie (mail, telefon, Skype).

Wkład Mentora w przygotowanie jednego uczestnika może wynieść maksymalnie 2 godziny miesięcznie przez pierwszych 6 miesięcy Programu (od lutego do lipca 2016 r.) oraz maksymalnie 4 godziny miesięcznie przez kolejnych 6 miesięcy (od sierpnia do lutego 2017 r.).

Istotnym elementem programu będą sesje informacyjne i warsztaty prowadzone przez profesjonalnych  doradców edukacyjnych Ambasady USA i Komisji Fulbrighta.

MENTORZY

Mentorzy należą do elitarnej grupy absolwentów oraz studentów amerykańskich uczelni – przeszli z powodzeniem skomplikowany proces aplikacyjny i znają realia studiowania w Stanach. Ponadto są gotowi bezinteresownie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami i koleżankami, i w ten sposób zwiększyć ich szanse na sukces.

Organizatorzy programu dołożą wszelkich starań, aby jak najlepiej połączyć mentorów z mentorowanymi. Pary mentor-mentorowany zostaną ogłoszone po zakończeniu rekrutacji do programu, w drugiej połowie stycznia 2016 roku.

KALENDARZ PROGRAMU

 • 15 grudnia 2015 r. - termin przyjmowania zgłoszeń do programu
 • 15 stycznia 2016 r. - osoby, które pozytywnie przejdą pierwszy etap rekrutacji, zostaną o tym poinformowane mailowo i zaproszone na rozmowę (przez Skype)
 • styczeń 2016 r.  - łączenie zakwalifikowanych do programu uczestników z mentorami
 • luty 2016 r. - luty 2017 r. - współpraca mentorów i mentorowanych

WAŻNE

Organizatorzy Programu nie oferują wsparcia finansowego. Udział w programie nie jest gwarancją przyjęcia kandydata na wybraną uczelnię amerykańską.

PLIKI DO POBRANIA

 1. Formularz aplikacyjny dla kandydatów na studia undergraduate: pobierz plik PDF lub pobierz plik DOCX
 2. Formularz aplikacyjny dla kandydatów na studia graduate: pobierz plik PDF lub pobierz plik DOCX
 3. Regulamin Programu Mentoringowego EducationUSA Polska: pobierz plik PDF
 4. Instrukcje dla kandydatów: pobierz plik PDF
 5. Pomóż nam w promocji Programu, pobierz plakat promocyjny

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas na adres mentoring@educationusa.pl.