Zmiany w egzaminie SAT od 2023 r.

Organizator egzaminu SAT, amerykańska organizacja Collegeboard ogłosiła, że w marcu 2023 r. egzamin SAT przejdzie kolejne zmiany. W 2021 r. zrezygnowano z testów SAT Subject oraz opcjonalnego eseju. Teraz przyszedł czas na przejście z papierowej formy testu (uczeń podczas egzaminu otrzymuje książeczkę z zadaniami i kartę odpowiedzi) na elektroniczną. Skróci się też czas – dotychczas egzamin trwał 180 minut, nowy egzamin będzie trwał około dwóch godzin.

Nadal egzamin będzie składał się z dwóch modułów: czytania i pisania oraz matematyki. W czytaniu i pisaniu teksty źródłowe będą krótsze, z jednym pytaniem do jednego fragmentu. Teksty źródłowe mają też lepiej odzwierciedlać treści, z którymi ma się styczność na studiach, jak podręczniki akademickie czy artykuły naukowe. W matematyce dozwolone będzie użycie kalkulatora w całym module.

Nie ma jeszcze informacji o zmianach w liczbie czy typie pytań, ale ma być przewidziane więcej czasu niż dotychczas w przeliczeniu na pojedyncze pytanie. Punktacja maksymalna, czyli 800 punktów z każdego modułu (1600 punktów łącznie) pozostaje bez zmian.

Wyniki egzaminu SAT w formie elektronicznej mają być dostępne dużo szybciej – w ciągu zaledwie paru dni.

Czy będzie można zdać egzamin SAT w domu, na własnym komputerze? Na tę chwilę nie ma takiej możliwości. Egzamin nadal będzie odbywał się w centrach egzaminacyjnych.

Więcej informacji o zmianach w egzaminie SAT można znaleźć na stronie CollegeBoard’u: https://newsroom.collegeboard.org/digital-sat-brings-student-friendly-changes-test-experience.

Zaktualizujemy informacje o egzaminie na naszej stronie jak tylko zmiany zaczną obowiązywać w Polsce.

Scroll to Top