Zmiany w Duolingo English Test

Duolingo English Test to jeden z egzaminów uznawanych przez wiele uczelni amerykańskich jako potwierdzenie znajomości języka od kandydatów na studia. Poniżej prezentujemy podsumowanie zmian, jakie zostały ogłoszone w ostatnim czasie.

Otrzymasz punkty za writing sample

Writing Sample to ostatnia część egzaminu, trwająca 3-5 minut. W tym czasie trzeba pisemnie odpowiedzieć na dwa pytania. Do tej pory Duolingo nie oceniało tej sekcji, tylko wysyłało twoje odpowiedzi razem z wynikami do uczelni. Teraz otrzymasz za nią punkty, które wliczą się do wyniku końcowego oraz do wyniku z sekcji Literacy and Production. Więcej o tej zmianie i o punktacji znajdziesz w poniższym nagraniu:

Pojawił się nowy typ pytań – interactive reading

Interactive reading ma za zadanie ocenić umiejętności związane z czytaniem ze zrozumieniem tekstów akademickich. Dla podanego fragmentu tekstu będą dostępne różnego typu zadania, takie jak dokończ zdanie lub uzupełnij lukę w tekście, wybierz prawidłową odpowiedź czy zaznacz w tekście odpowiedni fragment. Przykłady nowych pytań są już dostępne w poradniku oraz próbnym egzaminie.

Ulepszono narzędzie do weryfikowania toższamości

Dzięki ulepszeniom technicznym będzie prościej zweryfikować swoją tożsamość na początku egzaminu i trudniej podszyć się pod inną osobę. Dla uchodźców, którzy nie posiadają dokumentu tożsamości jest możliwość przedstawienia certyfikatu wystawionego przez Agencję ONZ ds. Uchodźców.

Scroll to Top