Wirtualne targi uczelni amerykańskich

Wirtualne targi uczelni amerykańskich

13 lutego (środa) studenci z Polski i z całego świata będą mogli wziąć udział w największych wirtualnych targów edukacyjnych: International Students Day, organizowanych przez CollegeWeek Live i EducationUSA przy wsparciu amerykańskiego Departamentu Stanu.

Na czym polega International Students Day?

Są to organizowane cyklicznie (kilka razy do roku) targi przez Internet. Bierze w nich udział zazwyczaj od 80 do ponad 100 uczelni. Uczelnie mają swoje wirtualne stoiska, przy których można uzyskać więcej informacji o ofercie uczelni, procesie aplikowania czy dostępnych stypendiach. Można zadawać własne pytania na ogólnodostępnym czacie, albo w prywatnej wiadomości. Przedstawiciele uczelni na żywo, przez cały dzień odpowiadają na pytania. Przez cały dzień trwają też prezentacje na różne tematy związane ze studiowaniem w USA (m.in. dotyczące procesu aplikowania, wiz studenckich, finansowania studiów), a przy stoisku EducationUSA na pytania odpowiadają doradcy edukacyjni.

Dlaczego warto wziąć udział w targach?

Jeżeli myślisz o studiach w USA na pewno masz masę pytań. Takie targi to doskonała okazja, żeby uzyskać aktualne i rzetelne informacje bezpośrednio u źródła – czyli z uczelni. To o wiele szybszy sposób na uzyskanie informacji od wielu uczelni równocześnie niż wysyłanie e-maili, i o wiele prostszy niż udział w tradycyjnych targach.

Prezentacje

  • 10:00 (4:00 am EDT) Discover Undergraduate U.S. Higher Education
  • 11:00 (5:00 am EDT) Undergraduate Admissions and Funding
  • 12:00 (6:00 am EDT) Graduate Admissions and Funding
  • 13:00 (7:00 am EDT) Choosing a U.S. Institution

Czas trwania

13 lutego 2019 r. w godzinach 10:00-22:00 polskiego czasu.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział wystarczy komputer z głośnikami/słuchawkami i dostępem do internetu. Uczestnictwo w International Students Day jest bezpłatne. Uczestnicy, którzy się zarejestrują i odwiedzą przynajmniej 5 uczelni mają szansę na wygranie stypendium w wysokości 1000USD.

Nie masz komputera albo internetu? Bezpłatnie możesz z nich skorzystać w centrach doradztwa EducationUSA (prosimy tylko wcześniej zgłosić chęć przybycia :)).

Zarejestruj się za darmo