Webinar: studia graduate w USA

Myślisz o studiach magisterskich w USA? Nie wiesz, jak wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię, jak złożyć wniosek oraz jak sfinansować swoją edukację? Dołącz do naszego webinarium 14 kwietnia, aby otrzymać odpowiedzi na te i inne pytania. Na spotkanie zaprosiliśmy także Jakuba Kamińskiego, absolwenta Fulbright Graduate Student Award, który studiował na Worcester Polytechnic Institute w Worcester, Massachusetts.Webinar: Studia w USA? Yes, you can!

Z webinarium dowiesz się się m.in.:

  • jak wyglądają studia graduate w USA
  • jakie dokumenty należy przygotować i jakie testy zdać, aby ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię
  • na co uczelnie amerykańskie zwracają uwagę oceniając wnioski
  • ile kosztują studia graduate w USA oraz jakie możliwości finansowania są dostępne dla studentów międzynarodowych.
  • dowiesz się jakie stypendia oferuje Program Fulbrighta dla studentów i studentek zainteresowanych studiami magisterskimi w USA

Prezentację poprowadzi Patrycja Donaburska, doświadczona doradczyni EducationUSA z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.Wydarzenie odbędzie się w j. polskim.Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Ambasady Stanów Zjednoczonych i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w ramach programu EducationUSA.

Jakub Kamiński:

Jestem inżynierem robotyki i zajmuję się budową i sterowaniem robotów oraz urządzeń medycznych. Moim głównym celem jest poszerzenie dostępu do lepszej opieki medycznej z zastosowaniem robotów i nowych rozwiązań technicznych. Obecnie pracuję nad robotycznymi manipulatorami chirurgicznymi do celów badawczych i treningowych. W ramach stypendium Fulbright Graduate Student Award ukończyłem kierunek Robotics Engineering na Worcester Polytechnic Institute (WPI), MA. Jako pracę magisterską, w trakcie pandemii COVID-19, zbudowałem 6-osiowy manipulator do zdalnego bezpiecznego obrazowania USG płuc, wyróżniony jako najlepsza praca z pośród badań MS-PhD w robotyce na WPI. Jestem też absolwentem Politechniki Poznańskiej gdzie ukończyłem studia magisterskie na kierunku Automatyka i Robotyka. Podczas studiów aktywnie uczestniczyłem w działalności komitetu lokalnego IAESTE przy Politechnice Poznańskiej, gdzie działałem na rzecz międzynarodowej wymiany akademickiej. Aktualnie udzielam się jako Board Member w Fulbright Association, Massachusetts Chapter.

Scroll to Top