Wakacje przed aplikowaniem na uczelnie w USA – czym warto się zająć?

Czas wakacji przed rozpoczęciem procesu aplikowania na uczelnie w USA to świetna okazja do wzmożonych przygotowań. Warto poświęcić ten czas, mimo wielu pokus, przede wszystkim na:

  • Pisanie esejów – pamiętaj o tym, że im więcej esejów napiszesz, tym finalny esej, który dołączysz do swojej aplikacji będzie lepszy. Spróbuj pisać na różne tematy, stosować różne techniki, konsultować się z native speakerami, daj swoje eseje do przeczytania przyjaciołom, ulepszaj i poprawiaj!
  • Rozwiązuj próbne testy – TOEFL/IELTS lub duolingo english test. Praktyka czyni mistrza a poznanie struktury tych testów i przećwiczenie technik odpowiedzi na pewno pomoże Ci zdobyć wyższy wynik. Podobnie z testem SAT/ACT – im więcej testów rozwiążesz tym mniej stresu będziesz odczuwać podczas “prawdziwego egzaminu”.
  • Aplikacja na uczelnie w USA to nie tylko testy, oceny i eseje – to również zaangażowanie społeczne. Teraz gdy masz więcej czasu – weź udział w projekcie społecznym lub wolontariacie. Pokaż oceniającym Twoją aplikację, że dobro innych jest dla Ciebie ważne i jesteś w stanie poświęcić dla tej idei swój wolny czas.
  • Lista uczelni, na które chcesz aplikować powinna być już gotowa, jeśli jeszcze nie jest, szybko usiądź do jej przygotowania. Wakacje to świetny moment na kontakt z interesującymi Cię uczelniami, rozwianie wątpliwości, które wobec nich masz, lepsze ich poznanie. Sprawdź jakich uczniów szukają i czy Ty wpisujesz się w te wymagania.
  • Napisz do doradcy EducationUSA, jeśli pojawią się w Twojej głowie pytania dotyczące procesu aplikacji lub konkretnej uczelni. 

Daj sobie czas na spokojne przygotowanie się do procesu aplikacji na uczelnie w USA. Na pewno zobaczysz owoce swojej pracy podczas składania aplikacji. 

Trzymamy kciuki!

Scroll to Top