The Ohio Program

The Ohio International Internship Program (w skrócie TOP) to program płatnych staży organizowanych przez Wydział Rolnictwa, Technologii Żywności i Nauk o Środowisku na Uniwersytecie Stanowym Ohio. Na staż, trwający od kilku tygodni do maksymalnie 12 miesięcy, mogą wyjechać studenci lub absolwenci kierunków studiów związanych z rolnictwem i ogrodnictwem. Przykładowe oferty to praca przy produkcji roślinnej i zwierzęcej, warzyw i roślin ozdobnych, w centrach ogrodniczych, firmach zakładających ogrody, praca w kwiaciarni, firmach zajmujących się nasiennictwem, ochroną roślin, pomoc przy szkółkach drzew i krzewów i wiele innych. Każdy aplikant traktowany jest indywidualnie i oferta stażu dobierana jest zgodnie z jego wykształceniem, kwalifikacjami i zainteresowaniami.

TOP pomaga w organizacji wizy, ubezpieczenia zdrowotnego i podróży do USA. Uczestnicy przez cały czas trwania stażu objęci są opieką koordynatorów TOP, w tym Pana Grzegorza Łęckiego, absolwenta Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez prawie 40 lat działalności z TOP skorzystało ponad 10 tys. młodych ludzi ze szkół rolniczych i ogrodniczych z ponad 100 krajów. TOP działa na zasadach wizy J1 Intern/Trainee. Wiza ta daje możliwość podjęcia płatnego stażu w kierunku ściśle związanym z wykształceniem i rozwojem kariery.

JAKIE WYMAGANIA TRZEBA SPEŁNIĆ?

  • Wiek do 29 roku życia,
  • Wykształcenie związane z rolnictwem lub ogrodnictwem,
  • Co najmniej kilka miesięcy doświadczenia zawodowego związanego z wybranym kierunkiem stażu,
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym.

ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W PROGRAMIE?

  • Po zaakceptowaniu oferty stażu $525 opłaty aplikacyjnej,
  • Koszt ubezpieczenia zdrowotnego – $80 za każdy miesiąc pobytu w USA,
  • Opłata SEVIS ($180) i w konsulacie USA ($160),
  • Przelot do USA ($600-$1500 w zależnosci od pory roku i rodzaju biletu).

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny wysłać CV oraz krótki list motywacyjny w j. angielskim (opisujący zainteresowania związane z rolnictwem i ogrodnictwem oraz plany zawodowe) na adres top [@] osu.edu.

WIĘCEJ INFORMACJI

TOP zajmuje się również organizowaniem staży zagranicznych dla studentów z USA w Europie i Australii. Polskie firmy ogrodnicze lub rolnicze, które są zainteresowane przyjęciem studentów z USA na wakacyjny staż zapraszamy do kontaktu pod adresem: Lecki.1 [@] osu.edu.

Strona www: top.osu.edu
Grupa na Facebooku: facebook.com/groups/1628898337375436/

Scroll to Top