Targi uczelni amerykańskich w Europie

We wrześniu w Europie odbędzie się kilka targów uczelni amerykańskich. Jeśli masz możliwość wybrać się na któryś z nich, warto skorzystać! Udział w targach jest bezpłatny dla uczniów i rodziców – wystarczy się zarejestrować.

Dlaczego warto wziąć udział w targach?

 • W jednym miejscu spotkasz przedstawicieli wielu różnych uczelni. Możesz dowiedzieć się więcej o uczelniach, które już masz na swojej liście a także poznać nowe, o których wcześniej nie słyszałaś(eś), a których oferta może cię zainteresować.
 • Przedstawiciele uczelni odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące procesu aplikowania czy dostępnej pomocy finansowej.
 • To świetny sposób na nawiązanie kontaktu i zrobienie dobrego wrażenia – często te same osoby później oceniają twoją aplikację na studia!
 • Obłowisz się w materiały informacyjne i gadżety z logo twoich ulubionych uczelni 🙂

Targi we wrześniu 2022

Lista uwzględnia wyłącznie targi organizowane przez EducationUSA, czyli dotyczące uczelni amerykańskich oraz studiów w USA. Przedstawicieli uczelni amerykańskich możesz spotkać podczas wielu innych wydarzeń, również tych odbywających się w Polsce – z tym, że nie będzie ich tam aż tylu w jednym miejscu.

London College Day

Netherlands College Fair

Brussels College Night

Jak najlepiej wykorzystać udział w targach uczelni

Przed targami

 • Sprawdź listę wystawców i zastanów się, które stoiska chcesz odwiedzić. Na kilka dni przed wydarzeniem powinien być dostępny plan sali – sprawdzając wcześniej gdzie są stoiska zaoszczędzisz sobie czasu na szukanie ich podczas wydarzenia.
 • Czy w targach biorą udział uczelnie, którymi jesteś bardzo zainteresowana(y), i wiesz, że jest tam bardzo duża konkurencja? Jeśli tak – przygotuj się do rozmowy. Nie pytaj o podstawowe informacje, które bez problemu znajdziesz na stronie uczelni.
 • Skorzystaj z okazji i podejdź do stoisk uczelni, o których nie słyszałaś(eś) wcześniej. Zapytaj o ofertę, wymogi rekrutacyjne, pomoc finansową. Nie szkodzi, że nie zrobiłaś(eś) wcześniej researchu – pytaj nawet o bardzo podstawowe informacje. Może znajdziesz uczelnię idealnie do ciebie dopasowaną, gdzie wcale nie tak trudno się dostać?
 • Jeśli bardzo się denerwujesz rozmowami (naprawdę nie ma czym się denerwować!), spisz sobie listę pytań i przećwicz ich zadawanie.

W trakcie targów

 1. Nie zapomnij się przywitać! Powiedz kim jesteś, kiedy planujesz zacząć studia, które kierunki studiów cię interesują.
 2. Rób notatki lub zapytaj przedstawiciela uczelni czy możesz nagrać waszą rozmowę – po rozmowach z kilkunastoma uczelniami wszystko zacznie ci się mieszać.
 3. Nie bierz ze sobą zbyt wielu bagaży – z reguły szatnie nie są dostępne, a na salę nie można wchodzić z dużymi torbami/plecakami ze względów bezpieczeństwa.

Po targach

 • Chcesz, żeby przedstawiciel uczelni cię zapamiętał? Po targach wyślij wiadomość email z podziękowaniem za rozmowę i poświęcony czas.
 • Przejrzyj i uporządkuj swoje notatki/nagrania. Jeśli dobrze wykorzystałaś(eś) czas podczas targów, pomogą ci w wyborze uczelni.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Napisz do nas na [email protected]. Pomożemy!

Scroll to Top