Program RISE

RISE to program stypendialno-mentoringowo-szkoleniowy przeznaczony dla młodzieży w wieku 15-17 lat która ma ambicje, żeby zmieniać świat na lepsze.

Kto może wziąć udział w rekrutacji do programu?

Każdy, kto w czasie rekrutacji do programu ma między 15-17 lat. Zajrzyj na stronę programu po aktualne kryteria wiekowe.

Laureaci programu RISE pochodzą z całego świata i reprezentują różne środowiska, doświadczenia czy dyscypliny. Niektórzy mogą wyróżniać się w dziedzinach STEM, inni mogą wykazywać wybitne zdolności artystyczne, a jeszcze inni mogą mieć dar do pracy społecznej. Łączy ich 5 wspólnych cech: Brilliance (błyskotliwość), Perseverance (wytrwałość), Integrity (integralność osobista), Empathy (empatia) i Calling (powołanie).

Co oferuje program RISE?

Residential summit

Udział w pełni finansowanym, trzytygodniowym spotkaniu laureatów, które jest organizowane co roku w innym miejscu na świecie.

Wsparcie mentora

Każdy laureat otrzymuje indywidualne wsparcie mentora, który doradzi w zakresie wyboru ścieżki naukowej i zawodowej.

Wydarzenia
Możliwość udziału w wydarzeniach organizowanych specjalnie dla laureatów takich jak warsztaty edukacyjne czy wspierające rozwój potencjału przywódczego.

Globalna sieć absolwentów

Możliwość uczestnictwa w spotkaniach networkingowych w ramach sieci absolwentów, budowanie sieci kontaktów i realizacja wspólnych projektów, na których realizację można otrzymać dodatkowe fundusze.

Stypendium na studia undergraduate

Możliwość podjęcia studiów na dowolnej akredytowanej uczelni na świecie, w tym w USA – program RISE pokryje koszt studiów w takiej wysokości, w jakiej jest to potrzebne.

Wsparcie technologiczne
Jeśli potrzebujesz sprzętu do nauki i pracy jak laptop, tablet czy specyficzne oprogramowanie program RISE może ci je zapewnić.

Dodatkowo absolwenci Programu RISE mają dostęp do takich benefitów jak dostęp do stypendiów czy staży organizacji partnerskich, możliwość ubiegania się o dofinansowanie studiów graduate oraz na realizację innowacyjnych projektów wspierających lokalne społeczności.

Posłuchaj wskazówek od Leny, pierwszej polskiej laureatki Programu RISE

17-letnia Lena z Katowic została pierwszą polską laureatką Programu RISE, jedną ze 100 uczestników i uczestniczek edycji 2022. Posłuchaj nagrania w którym Lena opowiada o programie i udziela wskazówek związanych z rekrutacją.

Kto jest organizatorem Programu RISE

Program RISE jest inicjatywą amerykańskich filantropów Erica i Wendy Schmidt, którzy przekazali na jego rozwój miliard dolarów. Program administrowany jest przez ich organizację Schmidt Futures oraz brytyjski Rhodes Trust z siedzibą na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Więcej informacji

riseoftheworld.org

RISE na Facebooku