Jak przeliczyć średnią ocen

Jak przeliczyć polską średnią ocen na amerykańskie GPA?

Co to jest GPA? To nic innego jak grade point average, czyli średnia ocen. Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba polską średnią przeliczyć na system amerykański…

Tylko czy zawsze trzeba to robić? Jeśli aplikujesz przez Common App – mamy dla ciebie dobrą wiadomość 😉 Znajdujesz na liście skalę ocen stosowaną w twojej szkole (w typowej polskiej szkole stosujemy skalę 6-punktową) i podajesz oceny oraz średnią ocen tak, jak normalnie otrzymujesz na koniec semestru czy roku. Jest tam też opcja IB oraz A-levels.

Aplikując przez inne systemy może pojawić się konieczność przeliczenia średniej na tę 4-punktową stosowaną w USA. Tutaj pomocne będą kalkulatory – po prostu wpisz w google „GPA calculator”. My lubimy Scholaro, bo nie trzeba się rejestrować, żeby z niego skorzystać: https://www.scholaro.com/gpa-calculator/.

W Scholaro wystarczy wybrać Polskę z listy i wpisać oceny tak jak masz na świadectwie. W polu credits/hours możesz wpisać 1 dla wszystkich przedmiotów. W pozostałych kalkulatorach wpisujesz oceny w skali amerykańskiej. Przelicznik ocen z polskiej skali 6.0 na amerykańską skalę literową znajdziesz tutaj:

Inne przykładowe kalkulatory GPA:

Related Posts