Civic Up! Academy

Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszają młodzież w wieku 15-18 lat do udziału w Civic Up! Academy – czwartej edycji 9-dniowej szkoły letniej o demokracji i zaangażowaniu obywatelskim dla osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. 

W dniach 27 czerwca – 5 lipca 2022 r. w Warszawie spotka się 18 osób w wieku 15-18 lat, które mają pasję do zmieniania świata. Pod okiem polskich i amerykańskich specjalistów uczestnicy z całej Polski będą uczyć się, jak planować i realizować działania społeczne. Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez całą ścieżkę projektową –  od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania.  Porównają systemy demokratyczne i aktywizm społeczny w Polsce i USA. Zajęcia poprowadzą pracownicy ogólnopolskich organizacji pozarządowych i American School of Warsaw.

W tej edycji uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować przy wsparciu mentorów mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. Na potrzeby realizacji projektów organizatorzy przewidują dofinansowanie dla każdego zespołu. Realizacja projektów jest przewidziana w okresie od lipca do listopada 2022 r. 

Do tegorocznej edycji mogą zgłaszać się 2-osobowe zespoły. Licealiści zgłaszają się parami, aby po ukończeniu szkoły letniej zrealizować razem projekt społeczny. Znajomość jęz. angielskiego w stopniu komunikatywnym jest wymagana. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 kwietnia 2022 r. 

Scroll to Top