Biblioteka

Strona główna / Biblioteka

W biblioteczce Centrum doradztwa EducationUSA przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie znajdziesz zbiór przewodników i informatorów nt. amerykańskiego systemu szkolnictwa wyższego oraz wymogów aplikacyjnych, w tym egzaminów standaryzowanych. Z wszystkich materiałów można skorzystać nieodpłatnie na miejscu w naszym biurze lub wypożyczyć na 30 dni (pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł za jedną książkę).

Aby skorzystać z biblioteki (wypożyczyć lub oddać książki, skorzystać z materiałów na miejscu) należy z wyprzedzeniem potwierdzić termin e-mailowo lub telefonicznie.

Jakie materiały są dostępne w bibliotece?

Nasza biblioteka to przede wszystkim książki przygotowujące do aplikowania na studia w USA, podręczniki do testów językowych TOEFL i IELTS oraz egzaminów SAT, ACT, GRE, GMAT, LSAT oraz MCAT. Spis wszystkich książek oraz ich dostępność można znaleźć na stronie fulbright.librarika.com. Mamy też broszurki informacyjne różnych amerykańskich uczelni oraz mnóstwo zasobów elektronicznych: baz danych, wyszukiwarek oraz przydatnych artykułów.

Katalog książek

Regulamin korzystania z biblioteki

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy zainteresowani.

Korzystanie z naszych książek i materiałów jest bezpłatne. Jeśli chcesz wypożyczyć książki do domu, pobierzemy od ciebie kaucję w wysokości 50 zł/książka. Kaucję dostaniesz z powrotem, kiedy oddasz wypożyczone książki.

Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na czas 1 miesiąca (30 dni). Jeśli po tym czasie książki są ci nadal potrzebne, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a przedłużymy ci termin zwrotu o kolejne 30 dni.

Niestety nie. Kaucję można zapłacić wyłącznie gotówką. Nie mamy możliwości wydać reszty, dlatego prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Tak, przed przyjściem do naszego biura trzeba się wcześniej umówić e-mailowo lub telefonicznie, na przykład „czy mogę przyjść w piątek między 10 a 11?”.

Jesteśmy w biurze Fulbright Poland, przy ul. K.I. Gałczyńskiego 4 w Warszawie (6 piętro).