Biblioteczka EducationUSA

W centrach EducationUSA możesz bezpłatnie skorzystać z wielu przydatnych materiałów, które pomogą ci w przygotowaniu aplikacji na studia w USA. Na tej stronie znajdziesz informacje o materiałach dostępnych w centrum EducationUSA działającym przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie.

Jakie materiały są u nas dostępne?

Znajdziesz u nas książki przygotowujące do aplikowania na studia w USA, podręczniki do testów językowych TOEFL i IELTS oraz egzaminów SAT, ACT, GRE, GMAT, LSAT oraz MCAT. Spis wszystkich książek oraz ich dostępność można znaleźć na stronie fulbright.librarika.com. Mamy też broszurki informacyjne różnych amerykańskich uczelni oraz mnóstwo zasobów elektronicznych: baz danych, wyszukiwarek oraz przydatnych artykułów.

Jak można skorzystać z materiałów?

Ze wszystkich materiałów można skorzystać nieodpłatnie na miejscu lub wypożyczyć na 30 dni (pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł za jedną książkę).

Na czas pandemii z biblioteczki EducationUSA można skorzystać w poniedziałki w godzinach 9:00-16:00 po wcześniejszym potwierdzeniu konkretnej godziny. Napisz na adres [email protected] lub zadzwoń na 22 10 100 43 najpóźniej w piątek do 16:00 żeby umówić termin. Prosimy o przyjście w maseczce zakrywającej usta i nos.

Regulamin

Kto może korzystać z biblioteki?

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Nie musisz mieć ukończonych 18 lat.

Ile kosztuje korzystanie z biblioteki?

Korzystanie z naszych książek i materiałów jest bezpłatne. Jeśli chcesz wypożyczyć książki do domu, pobierzemy od ciebie kaucję w wysokości 50 zł/książka. Kaucję dostaniesz z powrotem, kiedy oddasz wypożyczone książki.

Czy książki można pożyczyć do domu?

Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na czas 1 miesiąca (30 dni). Jeśli po tym czasie książki są ci nadal potrzebne, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – jeśli nikt nie czeka na nie w kolejce, przedłużymy ci termin zwrotu o kolejne 30 dni.

Czy kaucję można zapłacić kartą lub przelewem?

Niestety nie. Kaucję można zapłacić wyłącznie gotówką. Nie mamy możliwości wydać reszty, dlatego prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Jak zgłosić chęć skorzystania z biblioteki?

Wystarczy zadzwonić tego samego dnia (22 10 100 43) i zapytać, czy można przyjść np. na godzinę 11:30. Możesz też napisać emaila ([email protected]), ale pamiętaj, że nie sprawdzamy poczty co 5 minut 🙂

Jaki jest adres biblioteki?

Jesteśmy w biurze Fulbright Poland przy ul. K.I. Gałczyńskiego 4 w Warszawie (6 piętro).

Scroll to Top