Biblioteczka EducationUSA

W centrach EducationUSA możesz bezpłatnie skorzystać z wielu przydatnych materiałów, które pomogą ci w przygotowaniu aplikacji na studia w USA. Na tej stronie znajdziesz informacje o materiałach dostępnych w centrum EducationUSA działającym przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie.

Jakie materiały są u nas dostępne?

Znajdziesz u nas książki przygotowujące do aplikowania na studia w USA, podręczniki do testów językowych TOEFL i IELTS oraz egzaminów SAT, ACT, GRE, GMAT, LSAT oraz MCAT. Spis wszystkich książek oraz ich dostępność można znaleźć na stronie fulbright.librarika.com. Mamy też broszurki informacyjne różnych amerykańskich uczelni oraz mnóstwo zasobów elektronicznych: baz danych, wyszukiwarek oraz przydatnych artykułów.

Jak można skorzystać z materiałów?

Ze wszystkich materiałów można skorzystać nieodpłatnie na miejscu lub wypożyczyć na 30 dni (pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł za jedną książkę).

Żeby skorzystać z biblioteczki umów termin emailowo: [email protected] lub telefonicznie: 22 10 100 43. Prosimy o przyjście w maseczce zakrywającej usta i nos.

Regulamin

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Nie musisz mieć ukończonych 18 lat.

Korzystanie z naszych książek i materiałów jest bezpłatne. Jeśli chcesz wypożyczyć książki do domu, pobierzemy od ciebie kaucję w wysokości 50 zł/książka. Kaucję dostaniesz z powrotem, kiedy oddasz wypożyczone książki.

Są tylko dwa przypadki, kiedy możemy zatrzymać kaucję:

  1. Książka jest wyraźnie zniszczona, a wcześniej nie była (popisana długopisem, wydarte strony, zalana itp.) Nie dotyczy to zwykłych śladów używania. W ciągu ostatnich paru lat ani razu nie zatrzymaliśmy kaucji z powodu zniszczenia książki, więc nie bój się normalnie z niej korzystać.
  2. Minęły 2 miesiące od terminu zwrotu książki, a ty się z nami wcześniej nie skontaktowałeś(aś).

Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na czas 1 miesiąca (30 dni). Jeśli po tym czasie książki są ci nadal potrzebne, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – jeśli nikt nie czeka na nie w kolejce, przedłużymy ci termin zwrotu o kolejne 30 dni.

Niestety nie. Wypożyczając książki na miejscu kaucję można zapłacić wyłącznie gotówką. Nie mamy możliwości wydać reszty, dlatego prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Wystarczy zadzwonić tego samego dnia (22 10 100 43) i zapytać, czy można przyjść np. na godzinę 11:30. Możesz też napisać emaila ([email protected]), ale pamiętaj, że nie sprawdzamy poczty co 5 minut 🙂

Jesteśmy w biurze Fulbright Poland przy ul. Emilii Plater 28 (1 piętro).

Może bliżej twojego miejsca zamieszkania jest American Corner, gdzie również można wypożyczyć książki: https://educationusa.pl/kontakt/?

Możemy wysłać do ciebie książki, ale będzie się to wiązało z pokryciem kosztów przesyłki 15.00 zł oraz odesłaniem do nas książek (dowolną metodą) na własny koszt. Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości, napisz do nas na [email protected].

Scroll to Top