Bezpłatne materiały do nauki – egzamin TOEFL

Najlepszą metodą na przygotowanie się do egzaminu TOEFL jest rozwiązywanie próbnych testów i dogłębne zapoznanie się ze strukturą egzaminu. W internecie dostępnych jest sporo materiałów, płatnych i bezpłatnych, które pomogą ci w przygotowaniach. W tym artykule prezentujemy przykładowe bezpłatne materiały.

TOEFL® Test Preparation: The Insider’s Guide

Oficjalny, 6-tygodniowy kurs przygotowawczy na platformie EdX. Poświęcając 2-4 godziny tygodniowo dogłębnie poznasz strukturę egzaminu TOEFL i przećwiczysz zadania. Kurs możesz rozpocząć w dowolnym momencie, ale kilka razy w roku dostępny jest z instruktorem, który udzieli ci dodatkowych wskazówek, jak osiągnąć najlepszy wynik – polecamy skorzystać z tej możliwości.

Oficjalne materiały ze strony ETS

Na stronie ETS, czyli organizatora egzaminu TOEFL, znajdziesz próbną wersję całego egzaminu oraz przykładowe pytania z poszczególnych sekcji. Oprócz standardowej wersji dostępne są też wersje dla osób niedowidzących.

Podręczniki w Centrach EducationUSA

W każdym centrum EducationUSA znajdziesz podręczniki z ostatnich lat różnych wydawnictw (np. ETS, Kaplan, Barrons, Princeton Review) z próbnymi testami, z których możesz bezpłatnie skorzystać na miejscu lub pożyczyć do domu.

Nieoficjalne próbne testy

Poniżej linkujemy do bezpłatnych materiałów oferowanych przez organizacje zewnętrzne. Niektóre mogą wymagać wcześniejszej rejestracji – dokładnie czytaj, na co wyrażasz zgodę rejestrując swoje dane! Jeśli jakiś link jest już nieaktywny, albo znasz bezpłatne materiały, których nie uwzględniliśmy – daj nam znać na [email protected]

TOEFL na Youtube