Facebook Polska Twitter USA YouTube Info na stronie Education USA

EducationUSA Academy

EducationUSA Academy to program wspierany przez amerykański Departament Stanu, skierowany do uczniów szkół średnich z całego świata. Oferuje możliwość udziału w 3-4 tygodniowym wakacyjnym programie organizowanym na amerykańskich uczelniach. W ramach EducationUSA Academy uczniowie w wieku 15-17 lat uczestniczą w licznych zajęciach w formie:

  • Lekcji języka angielskiego
  • Kursów i warsztatów przygotowujących do studiowania na amerykańskich uczelniach
  • Wizyt studyjnych na uniwersytetach
  • Wydarzeń kulturalnych i wycieczek 

Cel programu

Celem programu jest stworzenie międzynarodowej sieci młodych ludzi, świadomych możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych oraz przygotowanych do aplikowania na amerykańskie uczelnie. EducationUSA Academy ma zapewnić uczniom szkół średnich wiedzę i umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na podjęcie studiów na wymarzonej uczelni, pozwolą lepiej zrozumieć kulturę amerykańską i życie w Stanach Zjednoczonych.

Na jakie uczelnie można wyjechać?

Do amerykańskich uczelni biorących udział w programie EducationUSA Academy w 2017 należą:

Diablo Valley College
Embry-Riddle Aeronautical University
Johns Hopkins University
Lewis and Clark University
Montana State University
Northwestern University
Syracuse University
Temple University
University of Alabama in Huntsville
University of Arkansas
University of Colorado Boulder
University of Hawaii at Manoa
University of Massachusetts Amherst
University of North Georgia
Washington University in St. Louis

Lista może ulec zmianie. Aktualną listę uczelni znajdziesz na stronie EducationUSA Academy.

Jak wygląda program?

Każda z instytucji wybranych do uczestnictwa w programie będzie gościć 15-20 uczniów, którzy podczas specjalnie zorganizowanych zajęć będą mieli możliwość intensywnej nauki języka angielskiego, przygotowania do ubiegania się o przyjęcie na amerykańskie uczelnie, nabycia doświadczenia w środowisku akademickim oraz zdobycia wiedzy na temat życia studenckiego w USA. Program obejmuje również odwiedziny na kampusach uniwersyteckich.

Uczelnie oferują dwa poziomy języka angielskiego: średni oraz zaawansowany. Każdy z uniwersytetów określa własny sposób oceny umiejętności językowych, proces rekrutacji, koszt udziału oraz ustala termin zgłoszeń. Uczestnicy zgłaszają udział bezpośrednio do instytucji goszczącej, którą wybrali oraz samodzielnie opłacają koszty podróży oraz uczestnictwa w programie.

Koszt uczestnictwa

Cena udziału, która zawiera koszty czesnego, książek, materiałów naukowych, zakwaterowania i wyżywienia, ubezpieczenia zdrowotnego oraz aktywności kulturalnych (w tym zwiedzanie kampusów) to około $4,000-$6,000. Opłata za udział nie pokrywa kosztów przelotu, kieszonkowego oraz opłat wizowych.

Więcej informacji

  1. Strona programu: edusaacademy.org
  2. Facebook: facebook.com/edusaacademy
  3. Instagram: instagram.com/edusaacademy
  4. Twitter: twitter.com/edusaacademy